You are currently viewing Ботев Пд не срещна съпротива в Балчик и е на 1/8-финал срещу Славия

Ботев Пд не срещна съпротива в Балчик и е на 1/8-финал срещу Славия

Ботев Пловдив нямаше проблем при гостуването си на третодивизионния Черноморец Балчик и след победа с 3:0 продължава напред към 1/8-финалите за Sesame Купа на България.

“Канарчетата” поведоха рано-рано в двубоя, като Елвис Ману бе точен още във втората минута след грешка в отбраната на домакините.  В 23-ата минута Ману вкара втория гол за пловдивчани в срещата, а в 68-ата и Дилан Мертенс записа името си сред голмайсторите.

В следващия етап за Sesame Купа на България Ботев Пд гостува на Славия на 3 декември.

Черноморец Балчик – Ботев Пловдив 0:3

0:1 Елвис Ману 2′, 0:2 Елвис Ману 23′, 0:3 Дилан Мертенс 68′

Състави:

Черноморец Балчик: 1. Иван Иванов – к, 2. Йордан Радев, 3. Даниел Георгиев, 4. Kристиян Бешев, 6. Вилиян Денчев, 11. Радослав Златев, 18. Джорджио Димитров, 10. Мохамед На Нбаче, 17. Теодор Тотев, 20. Габриел Вулкано, 23. Алекс Наков

Резерви: 27. Кристиян Неделчев, , 19. Иван Томов, 5. Кристиан Колев, 7. Никола Владев

Треньор: Здравко Кулишев

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор  Генев -к, , 6. Дилан Мертенс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 21. Точукву Ннади, 22. Реда Рабеѝ, 24. Джаспър Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 14. Бисер Бонев, 16. Самюел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 31. Уме Емануел

Треньор: Желко Копич