You are currently viewing Драма с дузпи в Ихтиман за Sesame Купа на България

Драма с дузпи в Ихтиман за Sesame Купа на България

Ботев Ихтиман победи Рилски Спортист (Самоков) с 5:4 след изпълнения на дузпи в полуфинал на Област София за Sesame Купа на България. Редовното време завърши без голове, а Петър Рогазански направи единствения пропуск от бялата точка.

Самоковският тим започна по-добре и в началния четвърт час доминираше. Четири възможности за гол пропиляха гостите, а след това вратарят им спаси мрежата си на три пъти. След почивката играта беше равностойна, но до гол не се стигна. При дузпите домакините бяха безкомпромисни, докато “скиорите” направиха един пропуск и отпаднаха от турнира.

Мачовете от предварителната фаза на Sesame Купа на България за 17.08:

Област Велико Търново. Финал

Локомотив (Горна Оряховица) – Академик (Свищов)   2:1 (0:1)

Област Ловеч. Първи кръг

Озрен (Голям извор) – Ботев (Луковит) 3:0 сл. – гостите предварително уведомяват, че няма да се явят.

Област София

Ботев 1937 (Ихтиман) – Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:0; при дузпите: 5:4

Област Пазарджик. Финал

Спартак 2021 (Пещера) – Левски (Паталеница)   3:1 (0:0)

Област Пловдив. Първи кръг

Гигант (Съединение) – Атлетик (Куклен) 3:1 (1:1), Сокол (Марково) – Спартак 1947 (Пловдив) 1:1 (0:0); при дузпите: 5:4, Раковски (Раковски) – Асеновец 2005 (Асеновград) 1:4