You are currently viewing Лудогорец е новият носител на Sesame Купа на България! (ВИДЕО)

Лудогорец е новият носител на Sesame Купа на България! (ВИДЕО)

Лудогорец е новият носител на Sesame Купа на България! „Орлите“ завоюваха третия си трофей от турнира след изключително силно първо полувреме и добро второ срещу ЦСКА 1948 на финала на стадион „Васил Левски“ и спечелиха с 3:1.

Разградчани вкараха два гола през първата част, а през вторите 45 минути двата тима си размениха по едно попадение.

“Зелените” поведоха след едва осем минути игра. Десподов пусна подаване отдясно, Наумов не се намеси убедително и остави Кайо Видал на празна врата – 0:1. Видал реализира ново попадение в 44-ата минута след пробив на Кирил Десподов и асистенция на българина.

В 59-ата минута Ивайло Чочев върна едно попадение след асистенция на Георги Русев, който проби опасно по лявото крило. Матиас Тисера вкара на празна врата от добавка в 81-ата минута след спасяване на Дани Наумов при удар на Раи Насименто.

По едно попадение не бе зачетено и за двата тима заради засада – на Спас Делев в 49-ата минута и на Елитон в 67-ата.

В 81-ата минута Раи Насименто получи извеждащ пас, нанесе диагонален удар към левия ъгъл, Наумов се намеси, но топката попадна в краката на Матиас Тисера, който на празна врата не сбърка и прати топката в мрежата. Голът бе прегледан с ВАР за засада, но такава нямаше.

ЦСКА 1948 – Лудогорец 1:3

0:1 Кайо Видал 8′, 0:2 Кайо Видал 43′, 1:2 Ивайло Чочев 59′, 1:3 Матиас Тисера 81′

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 22. Реян Даскалов (46′ 19. Стив Фуртадо), 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей – 39. Парвиз Умарбаев (81′ 10. Матиас Тисера), 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов (46′ 7. Марио Топузов) – 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов (56′ 8. Педриньо), 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 8. Педриньо, 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин55. Светослав Диков, 58. Октавио

Треньор: Тодор Янчев

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 16. Аслак Фон Витри (55′ 2. Пипа), 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей – 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси (62′ 20. Нонато)– 77. Кайо Видал (55′ 6. Якуб Пьотровски), 90. Спас Делев (62′ 90. Спас Делев), 11. Кирил Десподов (К) (71′ 10. Матиас Тисера) – 9. Игор Тиаго

Резерви: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски, 7. Раи Насименто, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 88. Тодор Неделев

Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Драгомир Драганов

Жълти картони: Педро Нареси, Игор Тиаго, Густаво Нонато, Симон Слуга (Лудогорец)