You are currently viewing Металург си уреди градско дерби за финала в област Перник

Металург си уреди градско дерби за финала в област Перник

Отборът на Металург уреди градско дерби срещу Миньор за финала в област Перник, който трябва да излъчи представител за следващата фаза на Sesame Купа на България.

Домакините владееха мача срещу ФК Дружба /Мещица/ и поведоха с 3:0 още до почивката. Димитър Савов откри резултата, Борислав Никифоров отбеляза за 2:0, а след това асистира на Савов, който с плонж вкара за 3:0.

Второто полувреме Металург се дръпна назад и в първите минути след контра атака Драгомир Йорданов изведе зад защита отново Димитър Савов, който подаде успоредно на Борислав Никифоров на 4:0. Крайното 5:0 бе оформено след центриране на Денислав Балев ,който намери Роберт Митков по перфектен начин и нападателят отбеляза с глава.

В друг двубой от област София Обеля сити продължи напред за Sesame Купа на България след успех с 4:1 като гост на Левски (Раковски).