You are currently viewing Участниците в следващата фаза на Sesame Купа на България се увеличиха

Участниците в следващата фаза на Sesame Купа на България се увеличиха

Участниците в следващата фаза на Sesame Купа на България се увеличиха.

Светкавица (Търговище) победи с 2:1 гостуващия му Бенковски (Исперих) във финала на Североизточна България. Златин Боянов бе героят за домакините с двете си попадения. Той откри резултата в 5-ата минута. Денис Кадил изравни резултата в 35-ата минута, а отново Боянов беше изведен сам срещу вратаря и реализира победния гол, десетина минути преди края.

В Ямбол, едноименния тим елиминира Априлец (Бояджик) с 5:0 във финала на Област Ямбол. Домакините не оставиха съмнение в превъзходството си. Мирослав Енчев и Янаки Панайотов им дадоха аванс до почивката. След нея се разписаха и съотборниците им Димитър Благоев, Симеон Русев и Александър Андонов.

Партизан (Червен бряг) елиминира Левски (Брест) с 5:1 във финала на Област Плевен. Топката обаче първо спря в мрежата на третодивизионния тим. Това се случи четвърт час след началото. След още толкова време обаче Румен Миков изравни, възползвайки се от пас на Милен Тонев. В 42-ата минута двамата си размениха ролите и обрата стана факт. Мартин Трифонов направи 3:1, десетина минути след почивката. Скоро Тонев се разписа за втори път. Калоян Тодоров вкара петия гол в 70-ата минута. Още възможности имаха футболистите на Партизан.

Несебър отстрани Созопол, побеждавайки го на терена му с общ резултат 7:6 след изпълнения на дузпи във финала на Област Бургас.

Балкан (Ботевград) отстрани гостуващия Ботев (Ихтиман) с 4:3 във финала на Област София.

Розова долина (Казанлък) елиминира в Нова Загора местния Загорец с 6:4 след изпълнения на дузпи в междуобластна квалификация на Югоизточна България. Редовното време приключи 1:1.

Спартак (Пловдив) отстрани Атлетик в Куклен с 1:0 във финала на Област Пловдив. Мирослав Радев осигури успеха в 60-ата минута, когато получи топката от Тодор Тодоров пред празната врата и само я насочи в мрежата.

Саяна (Хасково) победи едноименния тим на Димитровград с 4:0 във финала на Област Хасково.

В Севлиево, едноименния тим се наложи над Боруна (Царева ливада) със 7:6 след изпълнения на дузпи във финала на Област Габрово. Редовното време завърши 1:1. В него гостите поведоха. После съперника пропусна дузпа, а накрая изравни резултата. Севлиевци пропуснаха първия удар от бялата точка. После точни за крайния успех бяха Денислав Николов, Георги Николов, Добрин Петров, Стивиан Макавеев, Алекс Георгиев и Иван Тренчев.