You are currently viewing ЦСКА-София с крачка към финала за Sesame Купа на България

ЦСКА-София с крачка към финала за Sesame Купа на България

ЦСКА-София постигна важна победа над Славия с 2:0 като гост първи полуфинален сблъсък между двата отбора от Sesame Купа на България.

На стадиона в квартал Овча купел двата отбора направиха много здрав и равностоен мач, в който гостите успяха да се възползват от положенията си и да вземат комфортен аванс преди реванша на стадион „Българска армия“.

„Червените“ поведоха в резултата в 22-ата минута, когато Маурисио Гарсез центрира ниско отляво и Гьоко Зайков прати топката в собствената си врата.

Във втората минута на добавеното време Иван Турицов реализира втори гол за „червените“ от дузпа за нарушение на Ертан Томбак срещу Федерико Варела.

За играч на мача гласувалите във фейсбук страницата на Sesame Купа на България избраха Жорди Кайседо от ЦСКА-София.