You are currently viewing Черно море триумфира на “Тича” срещу Локо (Пд)

Черно море триумфира на “Тича” срещу Локо (Пд)

В последния си мач с фланелката на Черно море Матиас Курьор помогна на тима си за обрат и от пасив 0:1 „моряците“ стигнаха до победа с 3:1 в домакинството на Локомотив Пловдив. Така отборът на Илиан Илиев се класира за 1/4-финалите на Sesame Купа на България.

Бирсент Карагарен даде аванс на “смърфовете”, възползвайки се от неуспешния опит за изчистване на топката от защитата на варненци. В първата минута на добавеното време на първото полувреме играещият последния си, 125-и мач за Черно море Матиас Курьор бе иведен от Мимито в наказателното поле и изравни.

Курьор вкара втория си гол в мача в 66-ата минута, когато Николай Златев му пусна извеждащо подаване, а Динко Хоркаш и Райън Бидунга не се разбраха, за да го спрат.

Така той вкара своя 47-и гол за „морето“ и прати отбора в следващия кръг за националната купа. Третият гол на „Тича“ бе дело на младият Ангел Ангелов, който в 93-ата минута порази горния десен ъгъл на вратата на Динко Хоркаш след страхотен рейд и двойно подаване.

Преди началото на срещата Матиас Курьор получи специален плакет по случай последния си мач за Черно море, който е под №125.

Черно море – Локо Пд 3:1

0:1 Бирсент Карагарен (37′), 1:1 Матиас Курьор (45′ + 1′), 2:1 Матиас Курьор (65′), 3:1 Ангел Ангелов (90 + 3′)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов (К), 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 88. Мимито, 39. Николай Златев (69′ – 17. Ангел Ангелов), 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор (87′ – 9. Исмаил Иса)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 10. Велислав Василев, 17. Ангел Ангелов, 9. Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеуш Да Силва, 34. Петър Витанов (62′ – 10. Джовани), 15. Пиер Зебли (79′ – 99. Преслав Боруков), 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион (62′ – 21. Евандро), 14. Димитър Илиев (К), 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 10. Джовани, 21. Евандро, 99. Преслав Боруков, 11. Ивайло Димитров

Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Станимир Тренчев

Жълти картони: Георги Каракашев, Мартин Паскалев (Л)