You are currently viewing След 28 дузпи в Карнобат, ФК Ямбол отстрани Черноморец (Бургас)

След 28 дузпи в Карнобат, ФК Ямбол отстрани Черноморец (Бургас)

Ямбол елиминира Черноморец (Бургас) с 14:13 след изпълнения на дузпи в междуобластната квалификация от турнира за Sesame Купа на България. Срещата се игра в Карнобат, а редовното време приключи без голове – 0:0. Бургазлии повече търсеха гола през 90-те минути. Имаха няколко възможности, но ги пропиляха. Веднъж и Венци Славов уцели гредата. Така се стигна до изпълнени на дузпи. Съперниците биха по 14 удара от бялата точка. Футболистите от Ямбол бяха перфектни. Нуретин Пюскюлю пък не успя да реализира последната дузпа за Черноморец.

Гигант пък победи Асеновец (Асеновград) с 4:0 в полуфинал на Област Пловдив. Свилен Щерев откри с попадение в 20-ата минута след пас на Кристиян Николов. Половин час по-късно Георги Стайков стреля в гредата и Красимир Здравков удвои с глава. Само след 8 минути Иван Лазаров изведе Мариян Гиров и той направи резултата класически. Георги Мавродиев се откъсна от центъра с топката и реализира четвъртото попадение за домакините в 66-ата минута. Здравков, Николов, Щерев, Лазаров и Костадин Христов пропиляха още възможности за гол.

В друг мач Саяна отстрани едноименния тим на Димитровград с 4:0 във финал на Област Хасково. Домакините доминираха тотално и можеха да вкарат още. Димитър Алексиев беше изведен отдясно сам срещу вратаря и откри резултата, четвърт час след началото. Десетина минути по-късно Спас Милушев удвои. След почивката се открои влезлия като резерва Павел Кочев. Роденият през 2005 година нападател вкара другите два гола. Първо в 65-ата минута получи топката от Ангел Здравчев през празната врата. В 85-ата пък се възползва от пас на Илиян Марчев и реализира за окончателното 4:0.

Резултати от срещите в областните квалификации:

Област Ловеч

Балкан (Орешак) – Озрен (Голям извор)                     0:3 (0:0)

Област София (столица)

Обеля сити (кв.Обеля, София) – Левски Раковски (София)    1:5 (0:1)

Област София

Ботев 1937 (Ихтиман) – Чавдар (Етрополе)                  2:3 (1:2)

Област Пловдив

Гигант (Съединение) – Асеновец 2005 (Асеновград)          4:0

Спортист 1948 (Голям чардак) – Сокол (Марково)            1:4

Област Хасково

Саяна (Хасково) – Димитровград 1947 (Димитровград)        4:0 (2:0)

Междуобластни квалификации

Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол

Черноморец 1919 (Бургас) – ФК Ямбол 1915 (Ямбол)          0:0; при дузпите: 13:14

Розова долина (Казанлък) – Загорец (Нова Загора)          1:1 (0:1); при дузпите: 4:1