You are currently viewing Левски и Лудогорец напред към 1/8-финалите

Левски и Лудогорец напред към 1/8-финалите

Шампионът и носител на Sesame Купа на България Лудогорец и победителите в турнира от сезон 2021/22 Левски продължават напред към 1/8-финалите.

“Орлите” победиха с 4:0 като гост Балкан (Ботевград). Бърнард Текпетей откри, Тодор Неделев удвои, Руан Секо вкара трети гол, а Рик Джонатан реализира четвърти път за успеха на разградчани.
В другия двубой от 1/16 финалите на Sesame Купа на България Левски надделя при гостуването си на Дунав в Русе с 3:1.
Рикардиньо се разписа два пъти за победителите, съответно в 25-ата и 45-ата минута, а Роналдо добави едно попадение в 56-ата. Автор на единствения гол за Дунав бе Георги Вълчев в 30-ата минута.
Така Левски продължава напред към осминафиналите, където ще се изправи срещу Хебър в Пазарджик.