You are currently viewing Литекс шокира Черно море и е на 1/8-финал

Литекс шокира Черно море и е на 1/8-финал

Литекс поднесе изненадата на 1/16-финалите за Sesame Купа на България, след като изхвърли полуфиналиста от миналия сезон Черно море след победа с 1:0 в Ловеч.

В първият четвърт час Черно море владееше повече топката. Първата по-добра атака на “моряците” бе в 15-ата минута, когато Мартин Дичев стреля по земя, но не затрудни Алекс Божев. Три минути след това Николай Златев стреля силно от дистанция, но покрай вратата.

В 32-ата минута Християн Славков с една ръка успя да отрази техничен изстрел на Сулиман Абдулганию.

Втората част започна добре за “оранжевите”, като в 52-ата минута Сулиман стреля опасно по диагонала, но неточно. Четири минути след това Илиян Капитанов центрира от свободен удар, но защитата на Черно море лесно се справи.

В 68-ата минута Литекс поведе в резултата. Капитанов получи дълъг пас и продължи към Виктор Василев, който прати топката във вратата на Славков за 1:0.

В 77-ата минута Атанас Илиев отправи изстрел извън наказателното поле, но топката мина много над вратата. Три минути след това Пашеко получи в наказателното поле на добра позиция, но стреля покрай вратата.

В 86-ата минута Васил Панайтов центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса опита да засече топката, но стреля право в ръцете на Божев.

Литекс – Черно море 1:0

1:0 Виктор Василев 68′

Литекс: 1. Алекс Божев, 33. Галин Ташев, 83. Иван Пенев, 3. Александър Ангелов, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов (79 – 5. Михаил Минков), 10. Виктор Василев (90 +4 14. Васил Василев), 21. Илиян Капитанов -к, 11. Сулиман Абдулганию (88 – 17. Кингсли Бучи)

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 14. Васил Василев, 5. Михаил Минков, 77. Мартин Янков, 9. Георги  Георгиев, 7. Павел Жабов, 6. Юсеин Касов, 17. Кингсли Бучи, 12. Денис Георгиев

Треньор: Ален Тупаич

Черно море: 84. Християн Славков, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев ( .76 – 29. Берк Бейхан), 71. Васил Панайотов -к, 35. Арлинд Дакай (66 – 86. Исмаил Иса), 17. Мартин Милушев (46 – 23. Едгар Пашеко), 39. Николай Златев (46 – 9. Атанас Илиев), 11. Алекс  Фернандес, 7. Брено Тейшейра (66 – 10. Велислав Василев)

Резерви: 1. Денислав Стойчев, 29. Берк Бейхан, 10. Велислав Василев, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 9. Атанас Илиев, 33. Мишаел, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станимир Тренчев