You are currently viewing Лудогорец обърна Черно море във Варна

Лудогорец обърна Черно море във Варна

Лудогорец стигна до ценна победа с 2:1 като гост на Черно море в първи полуфинал от Sesame Купа на България.

“Моряците” поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Алекс Фернандес направи добавка след спасен удар на Александър Василев и отблизо вкара гол. Четири минути по-късно Лудогорец изравни чрез Густаво Нонато, който с удар от 5-6 метра с левия крак матира Иван Дюлгеров.

“Орлите” стигнаха до пълен обрат в 34-ата минута, когато Десподов центрира от пряк свободен удар и Игор Пластун засече топката с левия си крак, пращайки я в мрежата на варненци. В 84-ата минута Стефан Велев бе изгонен заради грубо нарушение срещу Кайо Видал.

Черно море – Лудогорец 1:2

1:0 Алекс Фернандес (13′), 1:1 Густаво Нонато (17′), 1:2 Игор Пластун (34′)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Стефан Велев Ч (84′)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев (46′ – 10. Велислав Василев), 23. Едгар Пашеко (61′ – 33. Мишаел Алвес), 11. Алекс Фернандес (85′ – 27. Даниел Димов), 9. Атанас Илиев (61′ – 86. Исмаил Иса)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 27. Даниел Димов, 10. Велислав Василев, 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 33. Мишаел Алвес, 7. Матеус Ферейра, 86. Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьоотровски, 8. Клод Гонсалвеш (83′ – 23. Мануел Шоу), 10. Матиас Тисера (60′ – 9. Игор Тиаго), 11. Кирил Десподов (61′ – 37. Бърнард Текпетей), 16. Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал (83′ – 7. Рай Насименто)

Резерви: 1. Серджио Падт, 7. Рай Насименто, 9. Игор Тиаго, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 58. Димитър Илиев, 90. Спас Делев