You are currently viewing ЦСКА-София мина през Септември за място на 1/4-финалите

ЦСКА-София мина през Септември за място на 1/4-финалите

ЦСКА-София спечели с 2:1 символичното гостуване на Септември на стадион „Българска армия“ от 1/8-финалите за Sesame Купа на България. По този начин „червените“ се класираха за четвъртфиналната фаза на турнира. През второто полувреме головете за „червените“ отбелязаха Маурисио Гарсез и Дюкенс Назон от дузпа, а почетното попадение за Септември вкара Асен Георгиев.

В 3-ата минута Станислав Шопов подаде към Тибо Вион, който стреля от разстояние, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Иван Василев.

В 13-ата ЦСКА-София пропусна възможност да поведе в резултата. Брадли Де Нойер подаде на Жеферсон, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Септември и стреля, но Иван Василев се намеси и спаси.

В 26-ата минута ударите на Тибо Вион и Жеферсон бяха блокирани, а в крайна сметка след втората намеса на играч на Септември топката излезе в корнер.

Атанас Кабов отправи опасен удар в 37-ата минута, но Димитър Евтимов се намеси и спаси.

„Червените“ поведоха с 1:0 в 55-ата минута. Тибо Вион проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Септември, където Асен Георгиев изчисти топката, но право на крака на Маурисио Гарсез, който преодоля Асен Чандъров, след което вкара топката във вратата на Иван Василев.

Септември организира атака по десния фланг в 58-ата минута. Последва центриране в наказателното поле, където Тибо Вион доста опасно изчисти топката, която премина много близо встрани от десния страничен стълб на вратата на Димитър Евтимов и излезе в корнер.

ЦСКА-София вкара втори гол в 60-ата минута чрез Станислав Шопов, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада в хода на атаката.

Септември организира добра атака в 65-ата минута. Димитър Костадинов изведе Атанас Кабов с много добър пас в наказателното поле. Кабов бе сам срещу Димитър Евтимов, а вратарят успя да спаси удара му.

Две минути по-късно ЦСКА-София организира бърза контраатака. Маурисио Гарсез навлезе в наказателното поле, след което се опита да комбинира със свой съотборник, а Асен Георгиев игра с ръка в наказателното поле на Септември и съдията Никола Попов посочи бялата точка. ВАР потвърди решението на рефера.

Дюкенс Назон реализира отсъдената дузпа в 68-ата минута за 2:0.

Септември направи сериозен пропуск в 77-ата минута, когато Асен Чандъров подаде добре към Атанас Кабов, който навлезе на скорост в наказателното поле и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Димитър Евтимов.

Септември направи голям пропуск в 81-ата минута. Асен Георгиев пусна извеждащ пас зад гърба на отбраната, където Мартин Петков излезе сам срещу Димитър Евтимов, но вратарят успя да спаси удара му. След това топката попадна в Димитър Костадинов, който стреля към опразнената врата, но Християн Петров успя да изчисти топката пред голлинията. След това топката попадна отново в Мартин Петков, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Димитър Евтимов.

Септември все пак намали своя пасив в 83-ата минута, когато Димитър Костадинов центрира от корнер в наказателното поле, където Асен Георгиев бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Димитър Евтимов.

Във втората минута на добавеното време на мача последва центриране в наказателното поле на ЦСКА-София, където се получи много голямо разбъркване, Радослав Живков стреля, но Димитър Евтимов спаси.

Септември – ЦСКА 1:2

0:1 Маурисио Гарсез 55′

0:2 Дюкенс Назон 68′

1:2 Асен Георгиев 83′

Септември: 1. Иван Василев, 25. Георги Джиков (66′ – 8. Александър Тодоров), 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов (76′ – 17. Радослав Живков), 10. Асен Чандъров, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов (90′ – 7. Айкут Рамадан), 20. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов (66′ – 11. Мартин Ачков)

резерви: 21. Димитър Шейтанов, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов

старши треньор: Светослав Петров

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (75′ – 4. Мено Кох), 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 8. Станислав Шопов (75′ – 26. Марселино Кареасо), 7. Джонатан Линдсет (75′ – 18. Симеон Александров), 27. Маурисио Гарсез (79′ – 14. Александър Бучков), 28. Браян Морено