You are currently viewing ЦСКА 1948 с важна крачка към първия си финал

ЦСКА 1948 с важна крачка към първия си финал

ЦСКА 1948 победи Локомотив София с 3:2 на стадиона в столичния квартал „Надежда“ в първи полуфинален мач за Sesame Купа на България. Реваншът е след точно две седмици – на 10 май от 19:00ч. на стадион „Витоша“ в Бистрица. Победителят от двойката ще се изправи в мача за трофея срещу спечелилия сблъсъка между Лудогорец и Черно море.

В 17-ата минута Ивайло Найденов даде аванс на столичните “железничари” след грешка на Даниел Наумов. ЦСКА 1948 направи обрат в рамките на само две минути, като в 30-ата Сидклей изравни, а в 32-рата Радиослав Кирилов даде аванс на гостите. В 41-ата минута Педриньо покачи на 1:3. В 50-ата минута Дейвид Малембана намали изоставането на Локомотив. В 78-ата минута Симеон Петров бе изгонен с втори жълт картон.

Локомотив София – ЦСКА 1948 2:3

1:0 Ивайло Найденов 18′, 1:1 Сидклей 30′, 1:2 Радослав Кирилов 32′, 1:3 Педриньо 41′, 2:3 Дейвид Малембана 50′

Състави:

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе – 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 5. Дейвид Малембана – 22. Ивайло Найденов, 8. Мартин Райнов (57′ 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров (К – 57′) (84′ 7. Александър Александров), 94. Юлиан Ненов – 39. Антонио Вутов – 70. Димо Бакалов (57′ 29. Станислав Костов), 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов – 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 7. Александър Александров, 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев, 26. Красимир Милошев, 29. Станислав Костов

Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей– 28. Емил Ценов, 58. Октавио – 99. Радослав Кирилов (86′ 45. Преслав Антонов), 10. Георги Русев (90′ 4. Ангел Лясков), 8. Педриньо (79′ 24. Лазар Марин) – 55. Светослав Диков (79′ 9. Александър Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев, 15. Александър Александров, 24. Лазар Марин, 45. Преслав Антонов, 71. Айвън Ангелов

Треньор: Тодор Янчев

Съдия: Радослав Гидженов

Жълти картони: Димо Бакалов, Мартин Райнов (Локомотив София), Октавио, Елитон, Симеон Петров, Сидклей, Стив Фуртадо (ЦСКА 1948)