You are currently viewing Sesame Купа на България е „жълто-черна“

Sesame Купа на България е „жълто-черна“

Ботев (Пловдив) е носителят на Sesame Купа на България за сезон 2023/24!

След страхотен двубой, изпъстрен с голове и положения, момчетата на наставника Душан Керкез триумфираха в надпреварата. Пловдивчани се наложиха с 3:2 и зарадваха близо 10 000 свои фенове на националния стадион „Васил Левски“. Антоан Конте (4) даде ранен аванс за гостите, но четири минути по-късно Квадво Дуа ( изравни. В самия край на полувремето Мартин Секулич (45) отново изведе пловдивчани напред.

През второто полувреме, докато шампионите натискаха, Ботев се възползва от контраатака, при която Уме Емануел (58) вкара трети гол за „канарчетата“. Страхотна атака на Лудогорец беше завършена от Руан (72), с което разградчани се върнаха в мача. В 101-ата минута Руан Секо пропусна дузпа от бялата точка, веднага след това дойде последният съдийски сигнал на Драгомир Драганов.

ЛУДОГОРЕЦ 2:3 БОТЕВ (ПЛОВДИВ)

0:1 Антоан Конте (4)
1:1 Квадво Дуа (8)
1:2 Мартин Секулич (45)
1:3 Уме Емануел (58)